29.06.2009

Janusz Skowron w zaprzyjaźnionej kawiarni Starbucks na Manhattan Ave.

Przed zimą, akryl na płotnie - 2008
Poszukiwanie wiosny, akryl na płotnie - 2008

To będzie już 25. mini wystawa w kawiarni Starbucks na Manhattan Ave. której jednoosobowym dyrygentem jest Janusz Skowron.Skowron uprawia malarstwo, grafiką warsztatową, fotografię i rysunek. Poza tym wszystkim jest działaczem z powołania, organizuje wystawy, jest jednym z najbardziej aktywnych członków grupy artystycznej Emocjonaliści, w której pracuje już ponad 12 lat, do tego prowadzi zajęcia plastyczne dla seniorów i organizuje ich życie kulturalne. Pomysł prezentacji sztuki w kawiarni Starbucks narodził się w czerwcu 2007 roku, a więc mamy drugą rocznicę. Na 25. prezentację Skowron wybrał swoje malarstwo. Prezentuje trzy spore olejne obrazy. Tytuł wystawy to "Poszukiwanie wiosny". Janusz pokazuje że, można skromnymi środkami i niewielkim nakładem finansów zrobić fajne i nie na chwilę prezentacje sztuki. 

Każdej mini wystawie towarzyszy mini katalog kolorowa łamana na trzy broszura z informacją o prezentowanym artyście, reprodukcjami wszystkich wystawionych prac i listą artystów do tej pory pokazywanych, która w tej chwili obejmuje już 25 nazwisk. Inicjatywa nie tylko godna pochwały ale naśladowania. Starbucks to miejsce, gdzie przesiaduje tłum praktycznie o każdej porze dnia, a więc promocja jest spora, ludzie pytają o obrazy, piszą mejle do artystów i organizatora.
Janusz rozumie artystów, może dlatego jest mu łatwiej podejmować ciekawe i proste w zamyśle akcje. Na Greenpoincie gdzie jest co najmniej kilkunastu polskich artystów, powinno być pełno poskiej sztuki w polskich miejscach, ale jakoś nie ma. Może nie wszyscy lubią jak jest ładnie?
Wystawę można oglądać do 15 lipca
Lato, akryl na płotnie - 2008

i więcej ....