11.02.2010

Dorobek Daniela Wyszogrodzkiego na Internecie

Daniel Wyszogrodzki
Daniela Wyszogrodzkiego znają wszyscy czytelnicy Nowego Dziennika a w szczególności grupa fanów magazynu Weekend, który prowadzi Janek Latus. Znają go także miłośnicy muzyki w szczególności fani The Band czy Boba Dylana. Jego dorobek od kilku tygoni jest dostępny w sieci.
W dorobku Daniela są rzeczy o których się innym nie śniło. Jest to znakomity autor, tłumacz, krytyk i fotograf. W ubiegłym roku Daniel zdecydował się opublikować większość swojego dorobku na Internecie na swojej autorskiej stronie. Znalazły się tam nie tylko bardzo stare piosenki, których jest autorem dla takich wykonawców jak Seweryn Krajewski czy Krzysztof Krawczyk i Goran Bregovic, ale praktycznie każdy rodzaj twórczości jaki uprawia nawet jeżeli nie cały to we fragmentach..
Zresztą jak sam obiecuje strona będzie nie tylko uzupełniana nowymi utworami, ale także przybywało będzie materiałów archiwalnych. Naturalnie można na stronie znaleźć biogram Daniela, którym dla mnie właściwie jest cały ten portal.

Treść zgrabnie podzielona na działy:musicale, satysfakcja, popkulturystyka,muzyka łagodzi, Leonard Cohen, obrazki z wystawy,
Każdy z nich ma swoje podrozdziały. Interesującym jest dział "Satysfakcja" w skład którego dostały się największe pasje muzyczne Daniela: Bob Dylan, The Band, The Rolling Stones, The Beatles i the King naturalnie Elvis. Prawdę mówiąc wszystkie są interesujące, ale tu podoba mi się konotacja satysfakcji takiej zwykłej codziennej. Sposobem naturalnym znalazły się na stronie wywiady z artystami takimi jak Norah Jones czy Tom Jones (nie rodzina), czy tłumaczenia piosenekLeonarda Cohena i Boba Dylana, ale równocześnie wywiady informacje czy fotografie. 

Okładka wydania poezji
z autorskimi ilustracjami
Leonarda Cohena
w tłumaczeniua
Daniela Wyszogrodzkiego
Ważne jest to że strona jest nawigacyjnie sprawna, z każdego miejsca można się przenieść gdzie się ma ochotę i wyszukać sobie każde połączenie z inną częścią portalu. Dobrym pomysłem jest wykaz dziesięciu pozycji z całego portalu, które można znależć przy każdej odsłonie na dole strony a są to: Ostatnio dodane i Njaczęściej czytane, pozwala to stałym czytelnikom odnaleźć bardzo szybko nowości a potencjalnym nowym czytelnikom przegladać to co na stronie najpopularniejsze. Można także Daniela poznać bliżej prywatnie przeglądając jego kolekcję fotek w osobnych działach: rodzina, Ruda (żona Joanna), kumple i koty (prawdziwe nie musical). Strona jest gigantyczna i nie możliwa do przeczytania czy dokładnego przebadania dla zwykłego śmiertelnika, ale jest za to wielką frajdą niekończącą się przygodą i kopalnią wiadomości na tematy przeróżne. Dla Daniela GRATULACJE, dla internautów MIŁEJ PRZYGODY. Zresztą jak sam obiecuje strona będzie nie tylko uzupełniana nowymi utworami, ale także przybywało będzie materiałów archiwalnych. Naturalnie można na stronie znaleźć biogram Daniela, którym dla mnie właściwie jest cały ten portal.
od lewej córka Helena, ojciec Piotr, córka Agata i Daniel
Jeżeli chcesz otrzymywać info o nowych wpisach do blogu i o wystawach polskich artystów zapisz się na mój E-mail list